środa, 08 czerwiec 2022 11:11

Naturalny płyn do płukania do płukania jamy ustnej, czyli bezpieczeństwo i skuteczność

naturalny płyn do płukania jamy ustnej. naturalny płyn do płukania jamy ustnej. pixabay

Płyny do płukania jamy ustnej są jednym z niemal nieodzownych dodatków do tego, aby kompleksowo zadbać o nasze zęby i dziąsła.

Dzięki nim nie tylko zadbamy o świeży oddech, ale także jest to alternatywa dla umycia zębów w ciągu dnia, kiedy nie możemy ich wyszczotkować w standardowy sposób. Wiele płynów do płukania zawiera w swoim składzie alkohol, przez co niekoniecznie może być stosowany przez dzieci, jak i może powodować podrażnienia. Chcąc mieć pewność, że płukanie ust będzie bezpieczne, nawet w przypadku połknięcia niewielkiej ilości specyfiku, najlepiej jest postawić na naturalny płyn do płukania jamy ustnej. Jego w pełni naturalny, głównie ziołowy skład zdecydowanie jest najlepszą alternatywą.

Naturalny płyn do płukania jamy ustnej – skład.

Płyn do płukania ust w swoim składzie nie powinien zawierać długiego ciągu składników. Ogólnie im krótsza lista tym lepiej. Ponadto naturalny płyn do płukania jamy ustnej zazwyczaj ma w INCI sporą listę ekstraktów z ziół i roślin. Oczywiście niezależnie od tego jakie składniki są w składzie produktu, każdy płyn do płukania ust powinien być wypluwany po przepłukaniu, bez przełykania. Wynika to ze specyfiki przeznaczenia produktu, który ma mocno odświeżyć i zdezynfekować jamę ustną.

W jakiej formie można zakupić naturalny płyn do płukania jamy ustnej?

Producenci i sklepy z naturalnymi produktami do pielęgnacji stawiają na to, by mieć dostęp do bezpiecznych i wartych uwagi środków niezależnie od sytuacji. Dlatego naturalny płyn do płukania jamy ustnej można zakupić w wielu różnych formach. Pierwszą jest ta najpopularniejsza, czyli po prostu płyn w butelce. Tak jak każdym innym płuczemy nim usta przez około 20 sekund, zarówno po umyciu zębów jak i w sytuacji, kiedy nie możemy tego zrobić po posiłku na przykład zjedzonym na mieście.

Naturalny płyn do płukania jamy ustnej w tabletkach.

Kolejne rozwiązanie tym razem bardziej podróżne. Płyny w tabletkach wrzucamy do niewielkiej ilości (rzędu kilku łyżeczek) wody a po chwili możemy swobodnie przepłukać nimi usta. Jest to bardzo dobra opcja na wyjazdy, szczególnie gdy wybierając się gdzieś samolotem wzięcie butelki płynu może być problematyczne.

Olejki do płukania ust.

Kolejna forma w jakiej można zakupić naturalny płyn do płukania jamy ustnej to olejki ziołowe na bazie najczęściej oleju koksowego. Olejek do płukania jamy ustnej Georganics to najlepszy przykład tego typu produktu. Olejkami takimi płuczemy usta przez kilka lub kilkanaście minut, ale ich forma sprawia, że stosowanie takiego zapewnia niemalże kompleksową higienę jamy ustnej w przypadku, gdy nie mamy możliwości umycia zębów.