sobota, 31 grudzień 2022 14:44

Radiofrekwencja mikroigłowa – co to jest i jakie są wskazania do zabiegu?

radiofrekwencja mikroigłowa radiofrekwencja mikroigłowa pixabay

Zmarszczki, blizny pozostałe po trądziku i rozstępy nie muszą zostawać z nami na całe życie. Co więcej, pozbycie się ich wcale nie musi być kłopotliwe – wystarczy wybrać innowacyjny zabieg, który pomaga w walce z niedoskonałościami skóry bez użycia skalpela.

To właśnie radiofrekwencja mikroigłowa, określana jako nieoperacyjny lifting, skutecznie zwalcza różnego rodzaju problemy skórne.  Sprawdź, kiedy warto wykonać termolifting!

Termolifting, czyli zabieg dla pięknej skóry bez niedoskonałości

Radiofrekwencja mikroigłowa określana też jako termolifting to zabieg medycyny estetycznej stosowany, gdy celem jest zwiększenie napięcia skóry, usunięcie zmarszczek albo usunięcie blizn czy rozstępów. RF mikroigłowa odbywa się przy pomocy mikroigieł oraz promieniowania elektromagnetycznego – skóra najpierw zostaje nakłuta, a następnie ogrzana.

W wielu przypadkach termolifting jest wręcz niezastąpiony. Prawidłowo wykonany zabieg to skuteczny sposób na pozbycie się problemów skórnych. I chociaż traktowana jest jako element kuracji odmładzających, radiofrekwencja mikroigłowa doskonale sprawdza się także w leczeniu schorzeń skóry głowy i blizn potrądzikowych.

Co ważne, pierwsze efekty można zaobserwować praktycznie od razu – dzięki obkurczeniu włókien kolagenowych tuż po zabiegu skóra jest bardziej napięta. Docelowy efekt pojawia się w ciągu kilku tygodni do kilku miesięcy. W tym czasie powstaje kolagen, jego włókna skracają się i zagęszczają, a między nimi budują się nowe wiązania. W rezultacie skóra jest jeszcze bardziej jędrna i sprężysta, a drobne zmarszczki, rozstępy i blizny zostają spłycone.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej – przebieg

Termolifting to zabieg bezbolesny, podczas którego pacjent odczuwa przyjemne ciepło. Lekarz wykorzystuje specjalną głowicę chłodzącą i izolowane igły – głowica zasysa skórę, a cienkie igły pozwalają na kontrolowane mikronakłucia (0,2-3,5 mm). W trakcie wysuwu igieł emitowane są bipolarne fale radiowe. Przegrzanie tkanek stymuluje procesy przebudowy skóry – produkcję kolagenu i elastyny.

Kiedy wskazana jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Wskazania do wykonania termoliftingu obejmują wszelkiego rodzaju problemy skórne, a w tym:

  • zmarszczki i bruzdy;
  • blizny potrądzikowe;
  • rozstępy (piersi, brzuch, uda, pośladki);
  • wiotkość skóry (twarz, szyja, brzuch);
  • cellulit;
  • przebarwienia;
  • cienie pod oczami.

Dodatkowo radiofrekwencja mikroigłowa wykonywana jest w celu korekty owalu twarzy, leczenia nadpotliwości, a nawet w terapii łysienia. Podgrzanie tkanek wpływa na przyspieszenie podziałów komórkowych, co umożliwia zahamowanie wypadania włosów i przyspieszenie procesu ich wzrostu.