poniedziałek, 25 kwiecień 2022 11:52

Filtry wody do dzbanka LAICA Light Graffiti

Filtry wody do dzbanka LAICA Light Graffiti Filtry wody do dzbanka LAICA Light Graffiti pixabay

Dzbanek do filtrowania wody jest niezwykle ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem, które potrafi zaoszczędzić sporo pieniędzy z budżetu rodzinnego.

Bowiem woda sklepowa bywa w dzisiejszych czasach bardzo droga. Jednak nawet najlepszy dzbanek filtrujący sam nie przefiltruje wody usuwając z jej zanieczyszczenia. Potrzebne są do tego odpowiednie filtry wody do dzbanka. Laica Light Graffiti to filtr, który zapewni wszystko czego każdy użytkownik potrzebuje.

Jak działają filtry wody do dzbanka?

Filtry wody do dzbanka Laica Light Graffiti usuwają z wody wszelkie zanieczyszczenia, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie osoby pijącej wodę wodociągową. Bowiem filtry wody do dzbanka nadają się tylko do filtrowania wody wodociągowej (nie przydomowej wody gruntownej pochodzącej ze studni).

Filtry wody umieszcza się w specjalnym miejscu, który posiada każdy dzbanek. Następnie woda, która wlewana jest do dzbanka przepływa przez filtr z komory górnej do dolnej. Pomiędzy nimi znajduje się filtr do wody z specjalnym wkładem zbierającym w sobie wszystkie zanieczyszczenia. Oczyszczanie wody polega na absorpcji do wnętrza filtru mikrocząsteczek, chloru, metali ciężkich czy pestycydów. Dzięki temu woda jest zdatna do picia i nie pogorszy zdrowia człowieka. Niestety każdy filtr ma określoną objętość wody, która może przefiltrować.

Filtry wody do dzbanka Laica Light Graffiti potrafią przefiltrować około 200l wody. Po tym czasie powinny być wyrzucone i zamienione na nowy filtr. Wiele z dzbanków posiada specjalne mierniki, które mniej więcej informują o tym, że filtr powinien zostać zmieniony. Nie należy przedłużać tego czasu gdyż po jego przekroczeniu filtr po prostu nie wykonuje swojego zadania.

Podsumowanie

Do każdego filtra do wody warto jest dobrać odpowiedni dzbanek. Posiadając dużą rodzinę warto zaopatrzyć się w większy dzbanek, z którego będzie mogło korzystać w wygodniejszy sposób więcej osób. Mniejszy dzbanek będzie lepszy dla osób, które używają go tylko w indywidualny sposób.