czwartek, 28 kwiecień 2022 14:48

Materac 110x200 – dla kogo taki niestandardowy materac?

Matera do lóżka 110x200 Matera do lóżka 110x200 pixabay

Rozmiar materaca zależny jest od gabarytu użytkownika ale też od możliwości pomieszczenia. Wymiar 110x200 będzie komfortowym wyborem dla pojedynczego użytkownika materaca, dla dwóch osób może być już jednak zbyt wąski.

Jeśli wybierasz materac dla jednej osoby, niezależnie czy to dziecko czy osoba dorosła materac 110x200 cm wydaje się być wystarczającym. Jeśli jednak dysponujesz większą przestrzenią zawsze warto wybrać materac większy. Zapewnia to lepszy komfort użytkowania, większą swobodę ruchów co istotne przy zmianach pozycji.

Jak samodzielnie dokonać wyboru materaca

Takim bazowym wyznacznikiem odpowiedniej twardości materaca jest waga użytkownika. Jeśli Twoja waga mieści się w granicy do 60 kg zainteresuj się modelami miękkimi bądź średnio twardymi. Przy wadze do około 100 kg polecamy się średniotwarde bądź twarde modele a dla osób cięższych bądź z upodobaniami do materacy twardych modele twarde bądź bardzo twarde. Większej sprężystości bądź twardości można też nadać wybierając odpowiednią konstrukcję. Długie sprężyny będą bardziej miękkie z kolei multipocket czyli wersja z większą ilością sprężyn będzie twardsza, sztywniejsza. Chcesz kupić materac 110x200? Sprawdź tutaj, mają wszystkie rozmiary: https://www.kaszmirowysen.pl/Materac-na-wymiar/Materac-do-lozka-110x200-cm-do-spania

Czym różni się pianka visco od lateksu

Zarówno pianka visco memory jak i lateks używane są w celu zmiękczenia powierzchni materaca. Pianka visco ma cechy bardziej plastyczne, to rodzaj pianki reagującej pod wpływem nacisku i temperatury ciała. Lateks posiada większe właściwości sprężyste a mniej plastyczne od pianki visco memory. Lateks ma większą odbojowość czyli szybciej wraca do równej powierzchni. Zapewnia to większą trwałość surowca. Dodatkowo jest też perforowany na całej swojej powierzchni. Perforacje to kanaliki, które podbijają wentylację.

Czym różni się trawa morska od kokosu

Do utwardzenia materacy wykorzystuje się sztywne maty z naturalnych surowców typu kokos, końskie włosie oraz trawa morska. Kokos jest surowcem uzyskiwanym z łupin orzechów kokosowych. Takie włókna są lateksowane w celu uzyskania w miarę jednolitej maty. Zarówno kokos jak i trawa morska mogą posiadać charakterystyczny zapach przy czym trawa morska bywa intensywniejsza, ma zapach typowej suchej trawy. Zapach ten jest kojący, często wykorzystuje się go w aromaterapii. Materiały te na równi usztywniają powierzchnię materaca, mogą być używane zamiennie.

Jeśli potrzebujesz porady

Jeśli potrzebujesz porady w kwestii odpowiedniego doboru materaca nic prostszego. Na stronie Kaszmirowysen.pl udostępniono infolinie, nr kontaktowy, maila i czat. Każdy znajdzie idealną dla siebie formę komunikacji. Zadzwoń bądź napisz jeśli masz wątpliwości ponieważ najlepiej rozwiać je przez zakupem. W ten sposób unikniesz zamieszania związanego ze złym wyborem dlaczego zatem nie skorzystać. Kontakt nie jest zobowiązujący. Skontaktuj się i dopytaj o szczegóły.