środa, 17 kwiecień 2024 15:10

"Her Yes Club" łączy rodziców z opiekunami dziecięcymi

platforma dla rodziców i opiekunek platforma dla rodziców i opiekunek pixabay

Gdy Carmen Doucette, mama z Bowmanville w Ontario, miała swoją pierwszą córkę w 2019 roku, nie zdawała sobie sprawy, jak trudno będzie znaleźć opiekę nad dzieckiem.

Czego się dowiesz?

1.Kto stworzył platformę "Her Yes Club"?
2. Jakie wyzwania napotkała Carmen Doucette jako mama pracująca?
3. W czym pomaga aplikacja "Her Yes Club"?
4. Jakie są główne cele aplikacji "Her Yes Club"?
5. Kiedy została uruchomiona aplikacja "Her Yes Club"?

„Byłam bardzo naiwna i nieświadoma tego, jak trudno jest znaleźć opiekę nad dzieckiem” - powiedziała Doucette.

Teraz matka dwóch córek w wieku trzech i pięciu lat, pracująca na pełen etat zarówno ona, jak i jej mąż, podjęła misję łączenia pracujących mam i tatusiów z lokalnymi opiekunami dzieci w ich społecznościach, które działają w domu.

„Moje życie jest chaotyczne, a ja pracuję na pełen etat, więc wiem, jak trudno jest czasem znaleźć tę elastyczną opiekę, której potrzebujesz” - powiedziała Doucette.

Rozwiązanie w "Her Yes Club"

Przeszkodą w opiece nad dziećmi była rzecz, której Doucette nie spodziewała się, że będzie wyzwaniem, zwłaszcza będąc nową mamą. Polegało to na trudnościach w znalezieniu bezpiecznej, godnej zaufania i renomowanej opieki nad dzieckiem, zwłaszcza w licencjonowanym ośrodku.

"Her Yes Club" to platforma, którą tworzę i zapewnia opiekę domową, czy to przedszkole, opiekunki do dziecka, nianie, czy nawet inne lokalne mamy, które mają możliwość pomocy w opiece, takiej jak dowożenie do szkoły lub odbieranie” - powiedziała Doucette.

Bezpieczeństwo i weryfikacja

Aplikacja wyklucza licencjonowane przedszkola, skupiając się na opiece w domu. Jednak każda osoba zainteresowana świadczeniem usług przechodzi proces weryfikacji.

„Istnieją pewne procedury weryfikacji i procesy selekcji, które musisz przejść, aby być uprawnionym do ukończenia profilu w aplikacji” - powiedziała Doucette.

Wyzwania w opiece domowej

Doucette jest jedną z wielu rodziców w całej prowincji stojących w długich kolejkach oczekiwania na opiekę nad dzieckiem. Global News donosił zaledwie w zeszłym miesiącu, że nawet w stolicy kraju, Ottawie, listy oczekujących zwiększyły się o 41 procent, a prawie połowa minęła datę, w której potrzebowała rozpoczęcia opieki nad dzieckiem.

"Her Yes Club" ma nadzieję pomóc rodzinom w Bowmanville, dając jednocześnie dostawcom większą widoczność.

„Są również w trudnej sytuacji, gdy pojawi się miejsce w przedszkolu lub gdy są opiekunkami i szukają dodatkowych dochodów w weekendy lub wieczory, gdy rodzice chcą wyjść na randkę lub mają plany, naprawdę mają trudności ze znalezieniem osób do opieki, a także z zarządzaniem płatnościami, umowami i przyszłymi rezerwacjami” - powiedziała Doucette.

Strona internetowa i aplikacja zostaną uruchomione w lipcu 2024 r., aby pomóc lokalnym rodzinom. Jednak Doucette powiedziała, że jej nadzieją jest, że w końcu może to pomóc wszystkim Kanadyjczykom, zwłaszcza rodzinom mieszkającym na wsiach, gdzie mogą nie mieć dostępu lub możliwości dostępu do licencjonowanego przedszkola.

Źródło: globalnews.ca