poniedziałek, 28 wrzesień 2020 17:36

Kamień dekoracyjny na ścianę - stwórz wnętrze swoich marzeń

Kamień dekoracyjny na ścianę Kamień dekoracyjny na ścianę

Mieszkanie czy własny dom to nasz azyl. To miejsce, gdzie odpoczywamy po ciężkim dniu, gdzie chcemy się zrelaksować. Bez względu na to, jaki metraż mamy do dyspozycji, zawsze staramy się, aby stworzyć wnętrza odpowiadające naszym gustom, takie, które sprawiać będą przytulne, ale i ciekawe wrażenie.

Dlatego tak istotne jest zadbanie o szczegóły wystroju. Coraz częściej decydujemy się na kamień dekoracyjny na ścianę. Jest to ciekawa alternatywa, która przy niedużym nakładzie środków i pracy zupełnie zmieni wystrój twojego mieszkania.

Kamień dekoracyjny - bliskość natury w salonie

Może się to wydawać dziwne, ale dzięki zastosowaniu właśnie takiego elementu dekoracyjnego, można przełamać minimalistyczny wystrój wnętrza nawiązaniem do… natury. Ozdobienie bowiem ściany kamieniem, który może mieć różny kształt i kolor, przywodzi na myśl prawdziwą formację skalną. Z pewnością sprawi to, że ściana będzie prezentowała się o wiele ciekawiej. Co istotne, taka forma dekoracji daje efekt trójwymiarowości, przez co struktura ta jest jeszcze ciekawsza dla oka.

Zrób to sam

Jeśli planujesz zmiany wystroju, ale nie masz czasu ani pieniędzy na generalny remont wykonywany przez specjalistyczną firmą, to kolejny powód, dla którego warto zastanowić się nad taką formą ozdobienia ściany. Okazuje się bowiem, że samodzielnie jesteś w stanie położyć go na ścianę. Nie ma w tym nic trudnego ani czasochłonnego. Decydując się bowiem na kamień dekoracyjny na ścianę, odpada ci fugowanie. Miłośników porządku w domu ucieszy z pewnością fakt, że element ten jest bardzo prosty również w czyszczeniu.

Zakryj nierówności

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że idealnie proste ściany w domu czy mieszkaniu to rzadkość. Pojawiają się nierówności, czasami wywołane nieprawidłowym wykończeniem, oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Wiadomo, że nie prezentuje się to najlepiej. I w takiej sytuacji najlepiej właśnie sprawdzi się rozwiązanie, jakim jest ułożenie kamienia na ścianie. Dlaczego? Ponieważ idealnie zakryje on wszelkie niedoskonałości i nierówności na ścianach. Bogata struktura kamienia sprawi, że wszelkie niedociągnięcia będą po prostu niezauważalne.

By dźwięk się nie niósł

Chyba każdy z nas doskonale wie, jak roznosi się dźwięk po niezbyt wypełnionych pomieszczeniach. Jako że obecnie panuje trend bardziej minimalistycznego wystroju wnętrz, to nie wypełniamy pomieszczeń domu czy mieszkania wielką ilością mebli. W związku z tym istnieje duża szansa, że panować będzie niekoniecznie przyjemny dla ucha pogłos. Jednak w sytuacji, kiedy zdecydujemy się na kamień dekoracyjny na ścianę, możemy mieć pewność, że polepszą się nam parametry dźwiękowe w domu – automatycznie denerwujący nas do tej pory pogłos się zmniejszy.

Kamień dekoracyjny na ścianę - nie tylko wewnątrz

Wiemy już jak wiele zalet ma proponowane rozwiązanie. Dzięki dużej dostępności struktur i kolorów można stworzyć naprawdę ciekawą przestrzeń, która ma również wiele dodatkowych plusów. Kolejną wielką zaletą jest to, że można nim ozdobić również zewnętrzną fasadę budynku. To świetny pomysł z dwóch powodów: po pierwsze, wspomniane już efekty wizualne, ale po drugie – chyba nawet ważniejsze, warto podkreślić, że taka forma elewacji przyczynia się do poprawy izolacji domu. A co za tym idzie, łatwiej utrzymać ciepło w pomieszczeniu. Z pewnością ucieszy to właścicieli domów, którzy do tej pory krocie wydawali na ogrzewanie w sezonie grzewczym. Jeśli wiec rachunki przytłaczają, może warto pomyśleć właśnie o takim rozwiązaniu. Jeśli chodzi o zastosowanie zewnętrzne, to taki element doskonale sprawdza się również jako ozdoba fragmentów architektury ogrodowej. Mówiąc wprost, kamień dekoracyjny na ścianę ma wiele zastosowań – nic wiec dziwnego, że robi się coraz popularniejszy, zarówno wśród inwestorów prywatnych, jak i deweloperów.