środa, 25 maj 2022 17:36

Materac 100x200 cm, wygoda, relaks, komfort

Sweetsen.pl materac 100x200 cm Sweetsen.pl materac 100x200 cm pixabay

Sen to czas regeneracji organizmu, czas w którym nabieramy siły, dlatego tak ważne jest by wybrany model materaca był z wysokim komfortem, a przede wszystkim by spełniał oczekiwania.

 

Obecnie mamy tak dużo dostępnych modeli materacy, że trudno jest samemu wybrać jeden model. Czytając artykuły opisujące surowce i konstrukcje jakie producenci wykorzystują, nabieramy wiedzy, pomocnej przy wyborze materaca.

Dla kogo, jaki rozmiar materaca 100x200 cm.

Dla jednej osoby wystarczający wymiar materaca 100x200 cm. Już na takiej szerokości, uzyskujemy swobodę ruchy podczas snu. Zarówno dorośli jak i dzieci mogą korzystać z materacy o długości 200cm. Jest to rozmiar standardowy, pasujący do większości dostępnych na runku modeli łóżek. Dla dzieci wybierając taki rozmiar materaca, nawet dla małych dzieci, dajemy przestrzeń na sen,ale również na zabawę. Kup wygodny materac 100x200 cm na https://sweetsen.pl/100x200-cm-c25

Bazowy surowiec w materacach 100x200cm

Rozróżniamy dwa rodzaje pianek, które stanowią bazę w materacach zarówno piankowych jak i sprężynowych. Są to:pianka T25 i pianka Hr. Pianka poliuretanowa T25 jest o gęstości 25kg/m3 i stanowi wystarczające podparcie pod ciałem osób lżejszych i dzieci. Pianka Hr ma większą gęstość, bo 35kg/m3, przez co jest bardziej wytrzymalsza i z większą odpornością na wypracowanie. Hr to pianka wysokoelastyczna, przyjmująca doskonale krzywizny ciała.

Dostępność warstw wierzchnich.

Jest tyle surowców, wykańczających modele materacy, ze trudno się zdecydować. Wszystkie pianki tj. lateks, profilowany molet czy visco memory mają na celu poprawić komfort snu. Mimo dużej różnorodności wszystkie są w stupino średnio twardym. Jednak każdy z tych rodzai pianek, ma inne właściwości. Jedne są sprężyste, inne bardziej plastyczne, jeszcze inne z wypustkami.

Wyróżniamy z pośród surowców również maty utwardzarce powierzchnie materaca. Najbardziej popularne są maty kokosowe, maty z końskim włosiem, a coraz bardziej popularnym surowcem jest także mata z trawą morską. Wszystkie te produkty utwardzają wierzch materaca.

Waga osób śpiących, a stopień twardości materaca.

W ofercie sklepu Sweetsen.pl, materac w rozmiarze 100x200 dostępny jest we wszystkich modelach.  Zatem w tym rozmiarze znajdziemy materace w czterech dostępnych stopniach twardości. Zaczynamy od materacy miękkich, aż po bardzo twarde. Przyjęto, że materace miękki są odpowiednie dla dzieci lub osób dorosłych z wagą ciała nie nieprzekraczających 60kg. Materace średnio twarde dla osób z wagą do 100kg, zaś materace twarde już dla przedziału wagowego powyżej 100kg. Materace o powierzchni bardzo twardej dedykujemy osobom, których waga przekracza wartość 120 kg, preferujących twarde powierzchnie lub tym, którym ten rodzaj powierzchni jest zalecany ze względów zdrowotnych.