poniedziałek, 23 maj 2022 09:47

Nowoczesny system telematyki transportu

system telematyki transportu system telematyki transportu Zdjęcie autorstwa Mike B z Pexels

Prowadząc firmę przewozową warto jest wspomagać się rozwiązaniami, które ułatwią zarządzanie całą flotą pojazdów ciężarowych. Nowoczesny system telematyki transportu jest bardzo ciekawym dodatkiem, które umożliwia sprawniejsze zarządzanie firmą i stałe trzymanie ręki na pulsie. Jednym z nich jest Dbkfleetmanagement – autorska telematyka stworzona przez Grupę DBK.

 

Dbkfleetmanagement – nowoczesny system telematyki transportu

Dbkfleetmanagement to system telematyki transportu, który pokochała niezliczona ilość kierowników firm TSL. Jest ona kompleksowym oprogramowaniem, który wgrywany jest do komputera pokładowego wszystkich pojazdów całej floty. Łączą się one w jedność, którą pod postacią aplikacji w telefonie bądź programu na komputerze przedsiębiorca monitoruje. Dzięki oprogramowaniu jakim jest system telematyki transportu przedsiębiorca otrzymuje:

  • Stały monitoring GPS pojazdów ciężarowych; przydaje się zarówno do kontroli kierowców jak i w najgorszych scenariuszach, które dotyczą kradzieży pojazdów
  • Raporty dotyczące spalania paliwa; dzięki nim przedsiębiorcy, którzy zarządzają flotą pojazdów ciężarowych dokładnie wiedzą na jakich odcinkach trasy kierowcy zbyt szarżują. Takie zachowania mogą wydawać się błahe jednak w perspektywie miesięcy potrafią zrobić różnicę w finansach firmy
  • Obsługa serwisowa czynna 24 godziny na dobę – w sytuacji kiedy pojazd się zepsuje często kierowcypotrzebują pomocy. Niestety wypadki nie mają urlopów i świąt dlatego mogą zdarzyć się o każdej porze dnia i nocy. System telematyki transportu Dbkfleetmanagement gwarantuje, że kierowca dostanie potrzebną pomoc i nie zostanie sam z problemem.
  • Stały monitoring stanu technicznego pojazdów. Dzięki niemu przedsiębiorca dokładnie wie w jakim stanie są jego pojazdy, kiedy czekają je przeglądy techniczne i jakie potencjalne usterki w danym momencie posiada. Jest to bardzo ważne z perspektywy bezpieczeństwa, które jest wartością nadrzędną.

Podsumowanie

Nowoczesny system telematyki transportu co coś w co powinna wyposażyć się każda firma TSL. Ułatwia on pracę i poprawia bezpieczeństwo firmy gwarantując spokój o każdej porze dnia i nocy.