środa, 16 wrzesień 2020 14:51

Jak przeprowadzić wywiad kosmetyczny?

technik usług kosmetycznych z Białegostoku technik usług kosmetycznych z Białegostoku

Wywiad kosmetyczny w salonie urody świadczy o odpowiedzialnym podejściu kosmetyczki do klientki. Pozwala on wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zabiegu, aby zapewnić jej bezpieczeństwo i zaproponować najlepsze możliwe kroki. Sprawdź, jak przeprowadzić wywiad kosmetyczny i uzyskać zgodę na wykonanie zabiegu.

 

Po co przeprowadzać wywiad kosmetyczny?

Wywiad kosmetyczny jest nieodzownym elementem każdego zabiegu w salonie urody. Dzięki niemu technik usług kosmetycznych z Katowic ma możliwość zaplanowania odpowiednich kroków i dobrania usługi do potrzeb, stylu życia, stanu skóry oraz oczekiwań klientki. Wywiad kosmetyczny umożliwia także wykluczenie wszelkich przeciwwskazań zdrowotnych do przeprowadzenia zabiegu. Klientka będzie mogła zatem czuć się bezpieczniej, a  kosmetyczka ma szansę działać skuteczniej. Na koniec wizyty będzie ona mogła również dobrać dla klientki odpowiednią pielęgnację domową, która wzmocni i pomoże utrzymać efekty zabiegu.

O co należy zapytać klientkę podczas wywiadu kosmetycznego?

    Każdy profesjonalny technik usług kosmetycznych z Białegostoku musi bezwzględnie przeprowadzić wywiad kosmetyczny przed przystąpieniem do zabiegu. Najważniejsze pytania, jakie należy zadać klientce to między innymi:

  • Czy leczy się pani dermatologicznie? Jakie stosuje pani leki? - W przypadku stosowania niektórych leków, na przykład izotretynoiny, klientka nie będzie mogła skorzystać m.in. z zabiegów złuszczających, depilacji woskiem, dermabrazji czy manualnego oczyszczania skóry. Ewentualne zabiegi powinny być skonsultowane z lekarzem oraz wykonywane za jego zgodą. 

  • Czy jest pani w ciąży? - Wielu zabiegów nie wolno wykonywać, jeśli klientka spodziewa się dziecka. Mowa na przykład o tych wykorzystujących prądy, ultradźwięki, agresywne substancje złuszczające, laser lub takich, które mogą podwyższać ciśnienie (np. endermologia).

  • Czy jest pani na coś uczulona? - Informacja o alergiach na składniki kosmetyczne jest istotna podczas dobierania preparatów, które będą stosowane podczas zabiegu. 

  • Czy cierpi pani na którą z tych chorób? - Ważnym elementem wywiadu jest stan zdrowia pacjentki. Niektóre choroby wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu. Mowa na przykład o nowotworach, cukrzycy, AIDS czy schorzeniach genetycznych. Niewskazane jest również nosicielstwo wirusa HIV, HCV i HBV.

  • Czy ma pani implanty w ciele? - Implanty są przeciwwskazaniem do wielu zabiegów, a w szczególności tych z użyciem prądu. 

  • Jaką pielęgnację stosuje pani na co dzień? - Chodzi w szczególności o pielęgnacyjną rutynę klientki i stosowane przez nią kosmetyki. Niektóre przyzwyczajenia mogą odpowiadać za problemy z cerą. 

  • Czy stosuje pani dietę? - Dieta może mieć znaczący wpływ na wygląd skóry, włosów i paznokci. W przypadku niedoskonałości spowodowanych niedoborami witamin i minerałów, zabiegi kosmetyczne mogą być nieskuteczne.

Po uzupełnieniu formularza klientka podpisuje go swoim imieniem i nazwiskiem - w ten sposób oświadcza, że podane przez nią informacje są zgodne z prawdą, a także wyraża zgodę na przeprowadzenie zabiegu.