wtorek, 03 styczeń 2023 11:35

Jak chronić skórę przed starzeniem się?

krem SPF 50 do twarzy krem SPF 50 do twarzy Zdjęcie dodane przez Mateus Souza: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/kobieta-ubrana-w-biala-koszule-z-bialym-kwiatem-na-uchu-3586798/

Procesy starzenia się skóry stopniowo nasilają się z wiekiem. Jednak można je spowolnić stosując odpowiednie kosmetyki, ale także i dietę oraz zażywając stosownie dużo ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu. Jak zatem zadbać o swoją cerę, aby jak najdłużej zachowała ona młodzieńczy i promienny wygląd?

 

Zadbaj o odpowiednią dietę – odżyw swoją skórę od środka

W utrzymaniu skóry w dobrej kondycji istotna jest prawidłowa dieta. Przede wszystkim warto pić dużo wody, aby nawodnić organizm, co pozwoli na utrzymanie właściwego nawilżenia skóry.

Do swojej diety wprowadź produkty zawierające dużo korzystnych kwasów tłuszczowych, w tym omega 3, które znajdują się w rybach. Pamięta o ty, by twoja dieta obfitowała w warzywa i owoce. Unikaj natomiast dużych ilości cukru, produktów wysoce przetworzonych, a także dużych ilości ostrych przypraw. Unikaj także różnego rodzaju używek i słonych oraz słodkich przekąsek.

Wybierz dobry krem na co dzień

Duże znaczenie dla utrzymania cery w dobrej kondycji mają właściwie dobrane kosmetyki, szczególnie te do codziennego stosowania. Jedną z istotniejszych kwestii jest krem na dzień. Tutaj warto postawić na produkty zawierające filtry przeciwsłoneczne, jak np. krem SPF 50 do twarzy. Im wyższy filtr, tym lepsza ochrona przeciw działaniu promieni słonecznych. Pamiętać tutaj należy, że pozostałe komponenty kremu powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb skóry. Warto, aby krem na dzień nawilżał skórę, chronił ja przed czynnikami zewnętrznymi i miał lekką konsystencję, która nada się pod makijaż. Z kolei kremy na noc powinny być bardziej odżywcze i natłuszczające. Filtry w takich kremach nie są potrzebne, więc ich nie zawierają. Zawierają one za to więcej składników odżywczych poprawiających wygląd skóry, która może je lepiej wchłonąć w czasie nocnego wypoczynku.

Dobry krem pod oczy – na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Do pielęgnacji cery warto wybrać osobny krem pod oczy przeciwzmarszczkowy. Skóra wokół nich jest delikatniejsza i wymaga szczególnej uwagi. Szukając produktu dla siebie, zwróć uwagę na kremy o lekkiej konsystencji, które zawierają substancje antyaging, kwasy tłuszczowe omega czy ujędrniające i wygładzające. Przykładem mogą być tutaj kremy zawierające peptydy kolagenowe oraz wyciągi z nasion borówki czarnej. Warto przy tym pamiętać, żeby kremy pod oczy nakładać w odpowiedni sposób. Nie należy jej naciągać czy mocno pocierać. Może ona bowiem ulec mikrouszkodzeniom niewidocznych gołym okiem, ale mających niekorzystny wpływ na jej kondycję.