sobota, 30 kwiecień 2022 09:47

Klimatyzacja w leasingu – czy to dobry pomysł?

Leasing klimatyzacji Leasing klimatyzacji pixabay

Potrzebujesz klimatyzacji, ale nie masz wystarczających środków na jej zakup? Rozwiązaniem w tej sytuacji może być jej leasing.

Wiąże się ze znacznie mniejszymi wydatkami, a Twoja firma zyskuje niezbędne do swojego funkcjonowania urządzenia klimatyzacyjne. Dowiedz się, jakie zalety daje to rozwiązanie i w jaki sposób działa.

Co musisz wiedzieć o leasingowaniu klimatyzacji?

Klimatyzacja nie jest jakimś szczególnie drogim wydatkiem, jednak jeśli potrzebujesz wyposażyć w nią kilka-kilkanaście pomieszczeń (na przykład chcesz umieścić klimatyzację we wszystkich pokojach pensjonatu) -  wówczas koszt może być znaczący. Na szczęście nie musisz angażować się w pożyczki lub kredyty w celu jej nabycia. Możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – zapewnić sobie urządzenia do klimatyzacji, a zarazem nie wydawać większych kwot.

Leasing klimatyzacji możliwy jest niezależnie od liczby urządzeń. Możesz zatem wykorzystać to wygodne rozwiązanie, aby wejść w posiadanie nawet jednego klimatyzatora. Najbardziej jednak docenisz je, gdy potrzeba ich więcej. Jak działa ten mechanizm? Zasady nie różnią się od leasingowania maszyn czy samochodów. Ustalany jest okres kredytowania, wysokość pierwszej wpłaty, a także wykupu końcowego. Przypomina to zakup w systemie ratalnym, ale wymaga znacznie mniej formalności.

Ponieważ klimatyzacja ma okres amortyzacji wynoszący dziesięć lat, minimalny okres trwania leasingu wynosi cztery. Są jednak firmy leasingowe, które umożliwiają leasing klimatyzacji na krótsze okresy. Dlatego jeśli interesuje Cię leasing przez rok lub dwa, również i taki jest możliwy. Niektóre firmy umożliwiają także leasing klimatyzacji bez konieczności wpłacania wkładu własnego, co jest również niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem. Niezależnie od okresu leasingu masz pewność, że wysokość raty w żaden sposób nie ulegnie zmianie. Dzięki temu możesz precyzyjnie wyliczyć koszty i uwzględnić je w budżecie swojej firmy. 

Leasing online – wygoda i szybka decyzja

Jeśli interesuje Cię klimatyzacja w leasingu, nie musisz tracić czasu na odwiedzanie placówek bankowych i szykowanie stosu dokumentacji. Zajrzyj na stronę Leason, gdzie wniosek o leasing wypełnisz w całości online. Warto przy tym dodać, że w przypadku urządzeń, których wartość nie przekracza 30 tys. złotych netto, nie są wymagane żadne dokumenty. Dotyczy to zarówno nowych, jak i używanych sprzętów.

W każdym przypadku wszystkie informacje o kosztach podawane są w sposób przejrzysty. Przekonaj się o tym – już dzisiaj zajrzyj na stronę Leason!