piątek, 30 październik 2020 15:49

Wspaniały dom: dlaczego warto wybrać sufit napinany?

sufity napinane cena sufity napinane cena

Sufity napinane to prosty sposób na oryginalny wystrój wnętrza i zamaskowanie niedoskonałości pierwotnego stropu. Idealnie dobrana powłoka sufitowa pozwala na całkowitą odmianę wyglądu pomieszczenia. Spektrum możliwości wykorzystania sufitów naciąganych pozwala na zastosowanie ich w większości przestrzeni – w prywatnych domach, biurach, halach sklepowych i magazynowych. Z jakich powodów warto wybierać sufity napinane do domu?

 

Sufity napinane krok po kroku

Pierwsze sufity napinane znane są już z czasów starożytnych – obecnie ich zastosowanie to alternatywa dla tradycyjnych sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych. Specjalna membrana sufitowa montowana tuż pod sufitem i specyficzna konstrukcja sprawiają, że sufit naciągany można zastosować także w niskich i niewielkich pomieszczeniach, które nie stracą przez to optycznie na wielkości.

Sufit napinany charakteryzuje szybki montaż trwający zazwyczaj od kilku do kilkunastu godzin. Membrana sufitowa wykonana z termokurczliwej folii PCV albo tkaniny poliestrowej rozciągana jest na zamontowanych w ścianach pomieszczenia aluminiowych listwach montażowych. Precyzyjny montaż sufitu napinanego gwarantuje naturalne dopasowanie powłoki do wszystkich krzywizn pomieszczenia i uzyskanie naturalnego efektu końcowego.

Koszt powłoki oraz montażu sufitu uzależniony jest od kilku czynników między innymi od wielkości pomieszczenia, wybranego modelu czy zastosowanych materiałów. Ostateczny koszt można podać dopiero po dokonaniu odpowiednich pomiarów i ustaleniu wszystkich szczegółów odnośnie zamówionego produktu. Chcesz wiedzieć, ile może kosztować sufit napinany? Sprawdź, sufity napinane cena.

Zalety i wady sufitów naciąganych

Sufit naciągany może zostać zamontowany w dowolnym pomieszczeniu niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia. Specjalna konstrukcja nie obciąża stropu, więc powłoka może zostać wykorzystana w starych budynkach i kamienicach, a montaż tuż pod pierwotnym sufitem sprawdzi się w niskich i niewielkich pomieszczeniach. Praktyczne aspekty związane z funkcją maskowania niedoskonałości stropu doskonale łączą się z właściwościami dekoracyjnymi wynikającymi z możliwości personalizacji produktu.

Sufity napinane nie wymagają czasochłonnej pielęgnacji, ale są podatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego ewentualny demontaż i ponowny montaż najlepiej zlecić profesjonalnej ekipie. Praca fachowców to najlepszy sposób na zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia membrany.