środa, 21 październik 2020 16:59

Dlaczego psychoterapia jest tak bardzo skuteczna

gabinet psychologiczny w Krakowie gabinet psychologiczny w Krakowie

Tempo dzisiejszego życia jest tak duże i zawrotne, że wiele osób nie wytrzymuje presji i oczekiwań społeczeństwa. Wydawać mogłoby się, że obecnie jesteśmy zdrowsi, niż kiedykolwiek, ale to niestety tylko pozory, gdyż odsetek osób, które dotknięte są chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak depresja czy nerwica rośnie w zastraszającym tempie.

Dlatego też niezwykle ważne jest, by każda osoba, która nie radzi sobie z własnymi emocjami, znalazła fachową pomoc. Dlaczego psychoterapia to najlepszy sposób na wyjście z emocjonalnych kłopotów?

Depresja i nerwica, czyli niewidzialny wróg atakujący znienacka

Każdy, kto słyszy o nerwicy, czy depresji wyobraża sobie osobę pogrążoną w lęku, separacji społecznej, której ręce trzęsą się z nerwów. Otóż nerwica i depresja dopaść mogą dosłownie każdego – wystarczy, że przez chwile mamy gorszą kondycję psychiczną, a problemy zaczynają się nawarstwiać. Wiele osób bagatelizuje te choroby twierdząc, że to tylko przelotna chandra, zły nastrój, czy tzw. dołek, jednakże zaklinanie rzeczywistości działa niezwykle krótko. Choroby cywilizacyjne, takie jak wspomniana nerwica czy depresja, mają to do siebie, że nieleczone, potrafią uderzać ze zdwojoną siłą. Wówczas osoba, która cierpi na to schorzenie nie jest w stanie sama wyjść ze stanu emocjonalnego, w którym się wtedy znajduje. Właśnie dlatego psychoterapia, to jedyna metoda na skuteczne wyjście z nerwicy i depresji.

Psychoterapia, czyli leczenie rozmową

Dla wielu osób psychoterapia kojarzy się jedynie z kozetką i zadawaniem pytań przez terapeutę. Otóż głównym celem psychoterapii jest przepracowanie z osobą chorą, wszystkich lęków, obaw, stresów i niepewności, które powodują chorobę. Psychoterapia jest zatem naturalnym sposobem na odreagowanie stresu i lęku, ponieważ rozmowa z drugim człowiekiem potrafi zdziałać cuda. Dzięki psychoterapii można bez problemu wyjść z nerwicy, czy depresji, dlatego też psychoterapia przestaje być traktowana jako coś wstydliwego.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach psychoterapii i szukasz specjalistów, to koniecznie odwiedź stronę gabinet psychologiczny w Krakowie.