piątek, 23 październik 2020 16:26

Implanty, czyli szansa na nowe zęby

implanty zębów w Łodzi implanty zębów w Łodzi

Problemy z zębami są z nami od początków naszej cywilizacji, gdyż zęby mają to do siebie, że się psują i wypadają. Czasami taki stan rzeczy wywołany jest złą higieną jamy ustnej, czasami przebytymi chorobami, a bywa i tak, że tracimy zęby na skutek wypadków i urazów. Implanty dają szansę na ponowną radość z pełnego uśmiechu, dlatego implantologia rozwija się w bardzo szybkim tempie.

Jak wyglądał rozwój implantologii i w jaki sposób wykonywane są dzisiejsze implanty?

Historia implantów, czyli od prymitywnych wypełnień, aż po tytanowe implanty

Problem utraty zębów jest stary jak sama ludzkość, dlatego ludzie od początku istnienia cywilizacji próbują jakoś sobie radzić z brakami w uzębieniu. Najgorszą przeszkodą w braku zębów jest nie tylko nieestetyczny wygląd, czy zniekształcone rysy twarzy, tylko problem z przeżuwaniem pokarmów. Dlatego też pierwsze implanty możemy zaobserwować już w starożytnych kulturach cywilizacji Egiptu, czy Mezopotamii. Warto podkreślić, że najnowsze badania archeologiczne z Francji wyraźnie pokazują, że początki europejskiej implantologii sięgają ok. III wieku przed naszą erą (taki jest przynajmniej na dzień dzisiejszy najstarszy znaleziony implant). Przez kolejne wieku metody zastępowania wybitych, czy wyrwanych zębów zmieniały się dość mocno, jednakże prawdziwy przełom nastąpił dopiero w roku 1952, kiedy to szwedzki naukowiec profesor Ingvar Branemark wykonał pierwszy tytanowy implant i z powodzeniem wszczepił go w kość. Co więcej, w ciągu kilku kolejnych miesięcy naukowcowi udało się osadzić na implancie protezę.

Gdzie najlepiej wykonywać implanty?

Implantologia, to bardzo skomplikowana dziedzina stomatologii, dlatego decydując się na wstawianie implantów, najlepiej jest wybrać profesjonalistów. Jeżeli pragniemy zrobić implanty zębów w Łodzi ,to najlepszym miejscem będzie Klinika Akademii Stomatologii. Ta specjalistyczna klinika wyróżnia się najnowszą technologią oraz niezwykle wysoką jakością usług, dlatego implantologia w Klinice Akademii Stomatologii, to najlepszy sposób na nowe zęby.