wtorek, 22 marzec 2022 17:20

Czy prywatne centra medyczne sprawdzą się dla seniorów?

Prywatne placówki medyczne Prywatne placówki medyczne pixabay

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wykupienie abonamentu w prywatnym centrum medycznym. Wiele z nich oferuje interesujące zestawy badań dla rodzin, a także dla dzieci lub dla studentów - w atrakcyjnych cenach.

Prywatna opieka zdrowotna to także doskonała alternatywa dla wszystkich seniorów. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Komfort fizyczny i psychiczny

Mimo że długie kolejki w przychodni są doskonałą okazją do rozmów, wielu seniorów cierpi z powodu odległych terminów do lekarzy, które zapewnia podstawowa opieka zdrowotna. Przepełnione przychodnie oraz brak wystarczającej ilości miejsc siedzących w poczekalniach u wielu osób starszych powoduje nie tylko dyskomfort fizyczny, lecz także psychiczny. Chcąc zadbać o seniora w Twojej rodzinie, warto znaleźć odpowiednie prywatne centrum medyczne. W sprawdzonej placówce można liczyć nie tylko na niemal natychmiastowy kontakt z lekarzem, lecz także przyjazne i dobrze wyposażone wnętrza.

Aby znaleźć odpowiedni zakład opieki zdrowotnej dla seniora, należy kierować się kilkoma wskazówkami. Wśród nich najważniejsze są: nieduża odległość placówki od miejsca zamieszkania, przystępne ceny oraz szybki dostęp do specjalistów.

Pakiety zdrowotne dla seniorów

Prywatne placówki medyczne takie jak https://polmed.pl/placowki/ prezentują szeroką ofertę interesujących pakietów zdrowotnych dla osób w różnym wieku. Są to zarówno pakiety indywidualne dla kobiet i mężczyzn, jak i abonamenty przygotowane z myślą o rodzicach i dziecku. Odpowiadając na potrzeby pacjentów, zostały też przygotowane pakiety zdrowotne dla seniora. Jest to nie tylko dobre rozwiązanie, które może zapewnić sobie starsza osoba, lecz także idealny pomysł na prezent dla bliskich.

Co zawiera pakiet zdrowotny dla seniora? W jego skład wchodzą zazwyczaj zarówno konsultacje stacjonarne, jak i teleporady u specjalistów. Oprócz tego pacjent otrzymuje też szeroki dostęp do badań diagnostycznych i laboratoryjnych. Zapewnione są również usługi pielęgniarskie. Pakiet dla seniora, tak samo jak inne pakiety zdrowotne, można też rozszerzyć za określoną opłatą. Senior+ zapewnia dodatkowe usługi takie jak badania tomograficzne, rezonans magnetyczny oraz rehabilitację.

Dodatkowe badania u specjalistów dla seniora

Opieka zdrowotna w prywatnych placówkach medycznych to nie tylko wykupiony abonament, lecz także szeroki wybór badań dodatkowych, na które można zapisać się za dodatkową opłatą. Regularnie przygotowywane są oferty dopasowane do potrzeb pacjentów - wśród nich można znaleźć między innymi badania z zakresu diagnostyki osteoporozy czy prostaty. Na uwagę zasługuje też wygodny system opłat. W wielu przypadkach możliwe jest zarówno opłacenie całego abonamentu z góry z dodatkową zniżką, jak i rozłożenie kwoty na raty. Umożliwia to seniorom zapewnienie sobie opieki zdrowotnej na wysokim poziomie za niewielką cenę miesięcznie.