piątek, 24 lipiec 2020 17:55

EllaOne online - jak otrzymać receptę?

EllaOne online EllaOne online

Antykoncepcja działa wtedy, kiedy pamiętamy o jej regularnym stosowaniu w postaci chociażby tabletek hormonalnych. Jednak w życiu każdej z nas mogą zdarzyć się sytuacje, kiedy potrzebna będzie inna forma zabezpieczenia, jaką może być tabletka “dzień po”. Jak każdy lek, jest ona przepisywana na receptę przez lekarza. Jednak warto wiedzieć, że nie trzeba ruszać się z domu, by taką receptę otrzymać - zdobądź tabletkę ellaOne online!

 

E-recepta na tabletkę “dzień po”

Tradycyjne wizyty u specjalistów bardzo często mogą być niewygodne w szczególności ze względu na datę czy godzinę konsultacji. Jest to istotne przede wszystkim w przypadku nagłej potrzeby, czyli między innymi zdobycia recepty na tabletkę “dzień po”. Stąd też najlepszą alternatywą dla bezpośrednich spotkań są konsultacje przez Internet, podczas których ginekolog może wypisać e-receptę na tabletkę ellaOne online. Bezpiecznie, bez wychodzenia z domu i w bardzo szybkim tempie uzyskasz kod odbioru leku na swój numer telefonu lub adres mailowy.

EllaOne online - czy warto?

Specjaliści rekomendują tabletki ellaOne jako jedną z dwóch skutecznych metod antykoncepcji w kategorii leku “dzień po”. Działają nawet do 5 dni po współżyciu, jednak warto pamiętać, że największa skuteczność (aż do 99%) jest przewidziana do jednej doby po odbyciu stosunku. Skuteczność może być jednak obniżona w przypadku zażywania innych leków antykoncepcyjnych, dlatego warto podczas spotkania wymienić lekarzowi wszelkie pozostałe środki, które są regularnie przyjmowane. Oczywiście, jak każdy inny lek, tabletka ellaOne online może powodować działania niepożądane, jednak są one opisane w ulotce załączonej w opakowaniu.

E-Recepta - kiedy ją otrzymam?

Po wstępnym wypełnieniu formularza, w którym należy odpowiedzieć na pytania pozwalające na określenie problemu przez lekarza, wystarczy spotkać się ze specjalistą na konsultacji internetowej. Następnie recepta zostanie wystawiona w ciągu 15 minut, a kod odbioru pojawi się w skrzynce wiadomości SMS. Recepta na tabletkę ellaOne online może zostać przyznana każdej pełnoletniej kobiecie, u której nie pojawiają się przeciwwskazania do jej zażycia.

Tabletki ellaOne online (zobacz i poproś o receptę) są dostępne jedynie po wypisaniu recepty przez lekarza specjalistę, dlatego w przypadku wahania, czy podczas ostatniego stosunku doszło do zapłodnienia, warto umówić się na internetowe konsultacje z ginekologiem, który po wywiadzie medycznym będzie miał możliwość wystawienia odpowiedniego dokumentu upoważniającego do zakupu.